X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Better Future – nowy produkt oszczędnościowo-inwestycyjny Open Life

2012-01-05 14:15 czwartek
Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie S.A. rozbudowuje ofertę produktową o długoterminowy program oszczędnościowo-inwestycyjny ze składką regularną już od 100 PLN miesięcznie.

Dostępny od 2 stycznia br. Better Future dedykowany jest osobom zainteresowanym długoterminowym oszczędzaniem z jednoczesnym pomnażaniem gromadzonych środków dzięki dodatkowym alokacjom kapitału.

„Od dłuższego czasu obserwujemy wzrost zainteresowania klientów planami systematycznego oszczędzania, wynikający z kilku czynników. W społeczeństwie rosną obawy o stan polskiego systemu emerytalnego, dlatego coraz więcej osób świadomie myśli o swojej emeryturze i szuka dostępnych rozwiązań, które dodatkowo zabezpieczą ich finansową przyszłość.

Przy czym, chodzi tu nie tylko o zgromadzenie dodatkowych środków na emeryturę, lecz także z myślą o dzieciach lub nieprzewidzianych sytuacjach życiowych. Wszystko to stanowi przesłankę dynamicznego rozwoju tego segmentu w najbliższych latach. Szacujemy, że w 2012 roku sprzedaż w tym sektorze może znacznie wzrosnąć” – mówi Izabela Śliwowska, Członek Zarządu Open Life TU Życie S.A.

Produkt oszczędnościowo-inwestycyjny Better Future to grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie, którego końcowy wynik oparty jest na Ubezpieczeniowych Funduszach Kapitałowych powiązanych ze znanymi i cenionymi funduszami inwestycyjnymi. Oferta przeznaczona jest dla osób w wieku od 18 do 65 lat, z co najmniej 10-letnim horyzontem inwestycyjnym.

Klient może nie tylko sam decydować, w których funduszach będzie inwestowana jego składka, lecz także w dowolnym momencie, bez ponoszenia dodatkowych opłat - zmienić sposób jej alokacji i dokonywać konwersji zgromadzonych środków, między funduszami dostępnymi w ramach programu.

Inwestorzy, którzy zdecydują się na Better Future otrzymują możliwość dodatkowego pomnażania gromadzonych środków w czasie trwania umowy. Klienci, których miesięczna składka wynosi minimum 350 PLN mogą liczyć na dodatkową alokację w wysokości 5 proc. wpłaconego kapitału w pierwszym roku ubezpieczenia. Osoby wpłacające co miesiąc 1000 PLN, w pierwszym roku trwania umowy będą mogły skorzystać z alokacji w wysokości 10 proc.

Jednocześnie, za każdy nieparzysty rok po 10 roku polisowym, klienci otrzymają dodatkową alokację w wysokości 10 proc. wpłaconego kapitału, obowiązującą do końca trwania umowy. „Oznacza to, że przy 20-letniej umowie, między 11 a 20 rokiem polisowym inwestor otrzyma łącznie dodatkową alokację w wysokości aż 50 proc. wpłacanego kapitału” - tłumaczy Przemysław Guberow, Członek Zarządu Open Life TU Życie S.A.

„Jednocześnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, przewidzieliśmy działania odciążające inwestorów - możliwość obniżenia zadeklarowanej wysokości składki bieżącej o 50 proc. oraz możliwość jednokrotnego zawieszenia opłacania składki bieżącej na okres 6 miesięcy polisowych” - dodaje Przemysław Guberow.

W ramach jednej umowy, Better Future oferuje dostęp do funduszy zróżnicowanych pod względem ryzyka, operujących na wielu rynkach geograficznych. Inwestorzy mogą wybierać spośród kilkudziesięciu funduszy o agresywnych i umiarkowanych strategiach inwestycyjnych, zarządzanych przez polskich i zagranicznych doradców inwestycyjnych, m.in. Legg Mason Global Asset Management, Schroders, Noble Funds, Union Investment, BZ WBK Arka oraz Idea TFI.

W ramach Better Future dostępne są także dwa portfele modelowe - Dynamiczny i Stabilnego Wzrostu, zarządzane przez Noble Funds TFI.

Źródło: informacja prasowa Open Life
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Trwały uszczerbek na zdrowiu - występujące u ubezpieczonego trwałe uszkodzenie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.